Deník ze zahrádky -- Deník z Uhliště

Deník

22.7.2008

22.7.2008

Tak a mám zase svůj fotoaparát a mohl bych vesele fotit. Dnes je bohužel venku zase pošmourno, celý den prší a teplota ve pravé poledne byla 12 °C. Musím tedy s focením počkat na lepší počasí, které by dle předpovědi mělo přijít za několik málo dnů. Letošní léto je velmi zvláštní, stejně jako zima, ta byla také hodně divná. No, uvidíme, jestli nám léto ukáže také svoji pravou tvář.

Co připravuji? Na co se můžete těšit?

Zahrádka – děje se toho poměrně hodně. Začínají pomalu, ale jistě dozrávat borůvky Heidi. Zrají žluté maliny. Již brzy budou kvést překrásné lilie, těch mám několik druhů. V pařeništi nebo spíše ve fóliovníku rostou závratným tempem rajčata a okurky. Velká poupata mají také ibišky. Je toho opravdu hodně.

Drobné stavby – toto bude nová rubrika, ve které Vás budu postupně informovat o svých stavebních činnostech. Nejenže jsem konečně nahodil kůlnu, ale stavím ještě několik kamenných suchých zídek.

Šumava – i letos se s rodinou chystáme podniknout několik pěkných výletů po krásách naší milované Šumavy. Na tyto stránky dávám pouze výlety, které sám absolvuji a tak zde budou i ty letošní, jako např. výlet na Ostrý, výlet na Tříjezerní slať a ještě další dle počasí. Ze sportovního využití bychom chtěli navštívit lanové centrum v Železné Rudě.

Fotografie – dávám přednost kvalitě nad kvantitou, uveřejňuji pouze fotografie, které považuji za nejlepší. Na tomto místě budou zcela jistě přibývat další a další zajímavé fotografie, které se mi podaří nafotit. Již dnes je zde 64 fotografií, květiny 30, jedlé plody 10, houby 15, hmyz 6 a přírodní scenérie 3. Navíc u každého výletu je (a nadále i bude) minimálně 12 fotografií.

Na závěr dnešního příspěvku bych velice rád poděkoval Vám všem, návštěvníkům
těchto stránek, za Vaši podporu, kterou mi vyjadřujete v anketě a diskuzi.
Této Vaší podpory si velice cením a vážím, je pro mě velkým impulsem a hnacím motorem do další mé činnosti.