Deník ze zahrádky -- Deník z Uhliště

Deník

Tyto stránky byly přesunuty na:

 

10.12.2008

V sobotu mě na mém pozemku porazili stromy,  když jsem přišel byli už dole a nedalo se v té chvíli už nic dělat. Nevadí, stejně jsem je chtěl sejmout. Jeden z nich byl hodně nahnutý a již hrozilo reálné nebezpečí jeho pádu na sousedův dům.

Bohužel starosta rozhodl i o pokácení ostatních stromů lehce za hranicí mého pozemku, těch stromů je mi velmi líto a celé to dnes vypadá hodně smutně.

31.10.2008 - očkování proti žloutence

Tato zpráva sem sice moc nepatří, ale reaguji na aktuální dění ohledně nedostatku očkovací látky proti žloutence Havrix. Včera byla na TV Prima opět reportáž o tom, že v lékárnách je velký nedostatek této očkovací látky.

V německých lékárnách je očkovací látky dostatek a to i v blízkosti hranic, dodací doba max. 1 den a cena cca 35 euro.

4.10.2008

Babí léto asi letos žádné nebude. Je zima a nevlídno, nepamatuji si takhle studený podzim. Zahrádku je potřeba připravit na zimu. A nejenom zahrádku, je ještě spousta věcí, které ještě musím udělat do začátku zimy. A zima se blíží mílovými kroky a já nestíhám.

23.9.2008

Letos moc hub asi nebude. Je polovina září a houby stále nerostou, nejprve bylo sucho a nyní je zima (ranní teploty už několikrát klesly pod bod mrazu).

Podařilo se mi konečně postavit velkou zídku a dokonce i složit dřevo - vše podstatné je v sekci "Tvorba zahrádky".

7.9.2008

Začala houbařská sezóna. Na houby chodím velmi rád a rád je také fotografuji. Jukněte do fotogalerie.

1  
2  
3  
4  
5  
6